Rękawiczki

Produkty

Thermal Gloves

Rękawiczki termiczne, głównie stosowane jako warstwa bazowa, podczas nagłej zmiany pogody na chłodniejszą znakomicie zabezpieczą dłonie przed wychłodzeniem. W większości wyposażone w technologie Touchscreen, pozwalającą na korzystanie z ekranów dotykowych. W wielu modelach chwytna część dłoni wyposażona została w silikonowy nadruk, dzięki któremu łatwiej chwycimy np. kijki trekkingowe, czekan lub suwak w zamku. Dzięki lekkiej wadze i niedużym rozmiarom łatwo mieszczą się w kieszeni.

 

Użyte materiały (w zależności od modelu):

 • ocieplina PrimaLoft® Gold - dzięki włóknom mikrofibry zachowuje właściwości izolacyjne, nawet kiedy jest wilgotna,
 • wełna Merino – delikatna wełna posiadająca wspaniałe właściwości izolacyjne,
 • materiał Power Liner – wysokiej jakości tkanina o wspaniałych właściwościach termicznych. Niezwykle rozciągliwy, delikatny i przylegająca do dłoni, zapewnia wysoki komfort użytkowania,
 • poliester - elastyczny i szybkoschnącego materiał.

 

Windproof Gloves

Seria lekkich i nieprzewiewnych rękawiczek, które doskonale zabezpieczą dłonie przed wychłodzeniem. Przeznaczone do różnego rodzaju intensywnej aktywności fizycznej jak np. bieganie, rower lub wspinaczki. Bardzo wytrzymałe i jednocześnie lekkie i niezbyt grube, świetnie dopasowujące się do dłoni. W większości wyposażone w technologie Touchscreen, pozwalającą na korzystanie z ekranów dotykowych.

 

Użyte materiały (w zależności od modelu):

 • GORE-TEX INFINIUM WINDSTOPPER®, który w pełni blokuje wiatr oraz zapewnia znakomitą oddychalność i sprawne odprowadzanie wilgoci,
 • membrana X Block, która znakomicie chroni dłonie przed wiatrem i chłodem,
 • poliester - elastyczny i szybkoschnącego materiał

 

Waterproof GORE-TEX® Gloves

Seria wysokiej klasy rękawic z membraną o wysokich parametrach, która chroni wnętrze rękawic przed wodą, śniegiem i wiatrem. Idealne rozwiązanie podczas ekstremalnych warunków atmosferycznych, chętnie wykorzystywane w zimowych aktywnościach, takich jak wspinaczka górska, skituring lub narciarstwo. Struktura rękawic zapewnia fantastyczną oddychalność, przez co para wodna jest sprawnie transportowana na zewnątrz. Membrana GORE-TEX® zapewnienia dłoniom optymalne warunki, jednocześnie chroni ocieplinę przed wilgocią i utratą właściwości izolacyjnych. W większości wyposażone w technologie Touchscreen, pozwalającą na korzystanie z ekranów dotykowych.

Użyte materiały (w zależności od modelu):

 • GORE-TEX® Active/Warm,
 • poliester.

Waterproof Gloves

Idealne rozwiązanie dla osób aktywnych zimą, z maksymalnie wzmocnioną chwytnią częścią. Rękawiczki te ochronią dłonie podczas mroźnych i warunków atmosferycznych, świetnie spiszą się podczas wysokogórskich wypadó, lub na nartach. Podwójna warstwa syntetycznej ociepliny PrimaLoft® Gold minimalizuje ryzyko utraty ciepła do minimum.

 

Użyte materiały (w zależności od modelu):

 • syntetyczna ocieplina PrimaLoft® Gold,
 • X Dry by Extremities® - zewnętrzna, w pełni wodoodporna membrana, pozwala na odprowadzenie wilgoci na zewnątrz powstałej podczas wysiłku przy jednoczesnym zachowaniu właściwości izolacyjnych.
 • poliester.

Waterproof Stretch Gloves

Seria wygodnych i uniwersalnych rękawic do zastosowania podczas górskich wycieczek jaki i na co dzień. Chwytna część dłoni oraz palce zostały pokryte specjalnym silikonowym wzorem, który zapewnia maksymalną przyczepność. Rozwiązanie to pozwala na pewny uchwyt kijka trekkingowego, termosu z herbatą oraz innego ekwipunku turystycznego. Rękawiczki zajmują niewiele przestrzeni po spakowaniu, bez najmniejszego problemu zmieszczą się do kieszeni kurtki lub plecaka. Zapewniają dużą swobodę ruchu stanowiąc jednocześnie szczelną barierę dla wody i wiatru.

 

Użyte materiały (w zależności od modelu):

 • X Dry Stretch by Extremities® - niezwykle elastyczny, efektywnie chroni przed przemakaniem i przewiewaniem.
 • poliester.

 

Widząc jak prężnie rozwija się branża outdoorowa jesteśmy bardzo zadowoleni z możliwości dostarczenia piechurom w Polsce namiotów i sprzętu biwakowego firmy Terra Nova Equipment, które prezentują swoim wykonaniem i funkcjonalnością najwyższy poziom.

The subscriber's email address.